Безкоштовно з будь-якого номеру
7:00-23:00 без вихідних
УКРРУС

Статті

В якому банку вигідніше брати кредит?

В якому банку вигідніше брати кредит?

Кожен день люди беруть кредити, як готівкою, так і на карту банку. Постає питання: де саме взяти кредит і у кого умови вигідніше?

На сьогоднішній день в Україні трохи менше 80 зареєстрованих банків, але не всі з них дають кредити. Як же зрозуміти, хто дасть кращий кредит? В даному питанні на допомогу приходять кредитні сервіси, деякі надають послуги одного банку (як ми), або декількох (наприклад, кредитний сервіс - Наші Банки https://nashibanki.com.ua). У таких сервісах Ви можете побачити інформацію про кредит і отримати консультацію в службі підтримки, а також дізнатися чи схвалить Вам кредит той чи інший банк.

Таким чином, якщо Вам знадобився кредит готівкою, рекомендую дотримуватися такого плану:

1. Подати заявки в декілька банків.

Подавайте заявки в ті банки, від яких Ви готові отримати кредит і які територіально ближче розташовані (Вам же зручніше).

2. Отримати відповідь від банку.

Після подачі заявки з Вами зв'яжеться представник банку, який уточнить деталі і скаже чи готовий банк з Вами співпрацювати. Якщо Ви будете використовувати кредитні сервіси, то заявку на кредит можна відправити відразу в декілька банків. Відповідь отримаєте протягом 15-30 хвилин, це Вас ні до чого не буде зобов'язувати, а тільки покаже який банк готовий співпрацювати з вами і надати кредит.

3. Вибрати банк з підходящими для Вас умовами кредитування.

Залежно від Ваших потреб і платоспроможності кожен банк надає індивідуальні умови, які обговорюються безпосередньо перед підписанням договору, але є загальний критерій, за яким можна вибрати банк попередньо. Цим критерієм є річна процентна ставка. Ці дані можна дізнатися як безпосередньо у банку, так і на кредитних сервісах.

4. Укласти договір.

Останнім пунктом Вам залишається укласти договір про отримання кредиту з представником обраного Вами банку.

Сподіваюся, дана стаття була Вам корисна.

НБУ знову штрафує банки.

НБУ знову штрафує банки.

У минулому році почалася низка штрафів від національного банку за порушення правил фінансового моніторингу. Всього було покарано 5 організацій, частина з них отримали штрафи, частина - попередження. Інформація взята з сайту НБУ.

Найбільший штраф отримав банк Сбербанк - 94,7млн. грн. Даний банк вже штрафували за схожими звинуваченнями ще в 2015, 2017 роках. Тоді даний банк був спійманий на видачі готівки з рахунків на 3 млрд. грн., а в 2018-му році його звинуватили в ризиковій діяльності на суму 1 млрд. грн. Банк отримав не тільки штраф, але і попередження за приховування фінансових операцій, що підлягають моніторингу.

За схожим звинуваченням був оштрафований Райффайзен Банк Аваль, в грудні його оштрафували на 450 тис. грн. Хоч і сума не порівнянна зі штрафом Сбербанку, але інцидент має місце. Банк в листопаді 2018 року одержував попередження за цими звинуваченнями і за їх невиконання був оштрафований. До звинувачень було додано неякісне управління ризиками та переоцінка ризиків клієнтів.

За звинуваченням у ризиковій діяльності в фінмоніторинг був покараний банк Глобус, його штраф склав 3 млн. грн.

Банк ПУМБ і банк Фамільний відбулися письмовими попередженнями від НБУ. Проходили вони за аналогічними звинуваченнями, що і попередні банки. Можливо, при виявленні даними структурами подібних порушень, будуть застосовані фінансові стягнення.

До перерахованих вище банкам в 2019 році додався ОТП Банк. До нього були застосовані як штрафні фінансові санкції, так і письмові попередження. Звинувачення ж висунули з питання запобігання та протидії легалізації доходів. У НБУ вважають, що приховані доходи могли бути пов'язані з легалізацією кримінальних доходів (переведенням безготівкових коштів у готівку). За цю діяльність ОТП Банк оштрафували на суму 7,142 млн. грн.

Вважаю, що дана інформація може бути корисна тим, хто підбирає банк, з яким хоче здійснити співробітництво з приводу кредитування або створення вкладу. Будьте пильні, вибирайте перевірені банки.

Вплив девальвації на кредити готівкою.

НБУ снова штрафует банки.

За 2018 рік національна валюта не показала особливих ознак зростання або падіння своєї цінності, але ніколи не варто забувати про те, що може виникнути девальвація.

Девальвація - простими словами, це зниження цінності національної валюти по відношенню до інших іноземних валют (зазвичай порівнюють з доларом США).

Суть в тому, що ціна на продукцію, що формувалася в іноземній валюті, зросте пропорційно зростанню курсу до цієї валюти. Наприклад, якщо у нас був товар за 100 гривень (а його купували в доларах), і у нас відбувається зниження гривні до долара на 10%, то ціна товару зросте на 10% і складе 110 гривень. Одним з Головних факторів впливу на курс є співвідношення експорту та імпорту товарів в Україні.

Всі імпортні товари купуються за іноземну валюту, тому вона необхідна для покупки товару, а якщо обсяги експорту низькі, то в країну завозиться мала кількість валюти. В таких умовах виникає підвищений попит на закупівлі за кордоном, а валюти всередині країни не вистачає, через зниження обсягів експорту. Така різниця і впливає на курс гривні по відношенню до іноземних валют.

Спитаєте, як це впливає на отримання кредиту готівкою? - Відповідаю: девальвація впливає не тільки на експортні товари, багато кредиторів в цей період посилюють правила видачі кредитів.

  • зменшують обсяги видаваних кредитів;
  • просять внести аванс;
  • усувають пільгові умови.

Багато хто хоче брати кредит в іноземній валюті, якщо і ви серед таких людей, то слід пам'ятати - кредит, в іноземній валюті взятий перед девальвацією, може привести до фінансових труднощів, так як в разі знецінення гривні виплачувати доведеться за курсом іноземної валюти. При девальвації гривні, позичальники, що мають кредит у гривні, будуть виплачувати кредит в гривні, і виявляться в більш вигідному становищі.

Висновки

Кредит можна оформити навіть при девальвації гривні. Важливо пам'ятати, що при доходах в національній валюті, фінансові ризики кредиту в гривні значно нижче валютних.